I år som i fjor fredet vi 1. juledag. Dette er nå den sløveste av alle sløve dager. Vi gjør ingenting! Bare dasser rundt hjemme. Eller vent nå litt. I år ble det litt mer action enn planlagt da, med en julegjest som havnet på legevakten. Nyrebekkenbetennelse. Ikke rart hun hadde ondt, mammaen min. Hun ble utstyrt med medisiner og tok det derfor helt med ro utover formiddagen i dag. Vi spiste en enkel brunsj, før julegjestene takket for seg i 13-tida. Mamma dyttet innpå med smertestillende og overlot kjøringen hjemover til sine eldste sønner. Nuvel. Sykdom til tross, vi har hatt noen fin-fine juledager sammen. Julekvelden var helt fantastisk. God mat og drikke og et overveldende antall flotte gaver til både store og små. Stor suksess!
![]() |
| Yngstejenta ble kjempeglad da hun fant Moi-bøkene av Endre Lund Eriksen under treet. Hun kjenner allerede Moi fra Dunderly godt, fra barnehagen, og syns opplagt det var stor stas å få egne eksemplarer i hus. Da jeg leste for henne i dag var det tydelig at hun kjente dialogen. |
Også de to eldste fikk masse fint! Og vi voksne! Blir rent overveldet, jo. Jeg var ikke så flink til å ta bilder julekvelden. Men noen ble det da, ikke minst de to over. Bildene av de eldste velger jeg ikke å dele her. For de er sammen med andre på bildene. Og de vil jeg ikke legge ut på bloggen uten å spørre først. Og det har jeg ikke tid til. 😉
Dagen i dag da. Hva har vi gjort? Som nevnt, fint lite. For å si det sånn, 6-åringen tuslet rundt i bare truse og t-skjorte til klokka nærmet seg 17. Vi har spist restemat og godterier. Ungene har lekt med lekene sine. Jeg har lest litt i boka «Digital fotografi i praksis» av Magnar Fjørtoft, som vi fikk av gode venner. Sløvt! Og deilig. Kvelden ble avrundet med Harry Potter og dødstalismanene del 2, sammen med mannen og eldstejenta. Koselig!
I morgen vender vi nesen mot hjemlige trakter. Vi skal være hos sviger frem til torsdag. Blir vel noen middags- og kaffebesøk hist og her. Og en juletrefest. Og så kjører vi hjem til Tromsø igjen torsdag kveld. For fredag skal vi på jobb, både jeg og mannen. Siste arbeidsdag hos nåværende arbeidsgiver for min del. Merkelig følelse.
Hva har dere gjort på denne 1. juledag? Som straks er 2. juledag, siden det ble senkveld-blogging på meg.


